top of page

MIKROPIGMETACE VLASŮ

Tato jedinečná nová metoda permanentního makeupu se hodí pro muže a ženy, kteří chtějí zamaskovat úplné nebo částečné vypadávání vlasů, zbavit se plešatých a nebo řídkých míst na hlavě, vyrovnat si vlasovou linii pomocí dotetování ideálního tvaru, skrýt jizvy po úrazech či operacích v zóně růstu vlasů a tak znovu získat sebevědomí a pohodlí.

 

Tento jedinečný postup je založen na technologii vkládání pro tyto účely na míru vytvořenému pigmentu do horních vrstev pokožky hlavy pomocí speciální tenké jehly, která umožňuje napodobení vzhledu vlasových folikulů. Specialista na pigmentaci pokožky hlavy tedy vlastně ručně kreslí v podobě hyperrealistické kresby každý vlas, kdy vyměří speciálním kompasem ideální vlasovou linii, výběrem správného odstínu pigmentu zajistí správnou barvu a hustotu vlasů tak, aby výsledek vypadal co nejpřirozeněji a k nerozeznání od Vašich vlasů.

 

Pigment použitý během procedury je vyvinut speciálně pro účely pokročilé mikropigmentace, má vlastnosti lékařského produktu, je certifikován, neobsahuje těžké kovy a nezpůsobuje alergické reakce. Vzhledem k tomu, že pigment je navržen speciálně pro tento postup, nevybledne ani nezmění časem svůj odstín nebo barvu. Barevný rozsah pigmentu je velmi široký, což umožňuje co nejpřesněji vybrat barvu oblasti, která vyžaduje mikropigmentaci pokožky hlavy (vlasová linie, vrchol atd.)

 

Zákrok obecně trvá do dvou až šesti hodin v závislosti na velikosti ošetřovaného místa a je nebolestivý. Zpravidla vyžaduje dvě korekce pro dosažení co nejlepšího výsledku.

 

Cena a doba trvání pigmentace vlasů se stanoví individuálně na základě velikosti oblasti, která vyžaduje ošetření.

 

 

Mikropigmentace vlasů se rozděluje do několika druhů a lze s ní jednou pro vždy vyřešit problémy jako:

 

Řídké vlasy kdy nepříjmeně prosvítá pokožka hlavy, tvoří se takzvané „kouty“ a nebo nevzhledná lysinka na temeni hlavy.

V těchto případech lze velmi účinně maskovat řídnoucí vlasy tím, že se pomocí speciálního pigmentu který vybírám pro klienta na míru vytvoří jemnými mikrotečkami připomínajícími vlasové folikuly stín na pokožce hlavy a vytvoří se tak požadovaná hustota vlasů a opticky se pleš zcela ztratí. Tato metoda je ideální pro ty klienty, kterým vypadávají vlasy v menších oblastech, jako je koruna nebo vlasová linine nad čelem, a pro ty, kteří mají delší vlasy a nosí je rádi v culíku a drdolech.

Úplná Mikropigmentace celého skapu

 

Tento druh aplikace je určen těm klientům, kteří již bohužel vlivem genetiky  ztratili velké množství vlasů. Zde existuje zásadní kritérium pro aplikaci a to že se klient musí holit alespoň 2-3 krát týdně nebo se již holí úplně na mokro žiletkou. Malé implantované mikropigmentační tečky se poté dokonale spojí s přírodními vlasovými folikuly, takže je téměř nemožné je rozlišit. Toto řešení je ideální i pro ty, kteří žijí s alopecií a nebo si prošli chemoterapií a vlasy jim už zpátky nenarostly tak jak je potřeba. Tato supermoderní  metoda mikropigmentace je ve světě velmi žádaná a je to ideální řešení pro ty, kteří nechtějí a nebo nemohou podstoupit bolestivou a finančně velmi náročnou transplantaci vlasů. Klienti zpravidla omládnou o několik let a výsledky jsou dlouhotrvající a přirozené.

 

KAMUFLÁŽ JIZEV

 

Tato metoda permamanentního makeupu roste na popularitě, protože právě jak už jsme psali výše, stále více lidí již podstoupilo proceduru transplantace vlasů. Transplantace vlasů, známá také jako FUE (extrakce folikulární jednotky) a FUT (transplantace folikulární jednotky) zahrnuje odstranění velké části pokožky hlavy ze zadní části vlasů a implantaci do horní a přední části pokožky hlavy s nadějí, že se vlasové folikuly opět uchytí a způsobí to opětovný  růst. Existují dvě techniky, jedna odstraňuje jednu velkou část kůže a zanechává velkou tenkou část jizvy na zadní straně pokožky hlavy, druhá technika bere menší části vlasů a zanechává spoustu skvrn a jizev, které pak vypadají jako Alopecie. Pokud jsou vlasy udržovány delší, jizvy to schová, ale jakmile jsou vlasy zastřiženy do kratšího sestřihu nebo je foukne vítr, jsou bohužel vidět nevzhledné jizvy. Mikropigmentace tedy v tomto případě maskuje jizvy ztmavením pokožky tak, aby splynul s tónem vlasů.

 

 

Nejčastější dotazy:

 

Je mikropigmentace bolestivá?

 

Zde je potřeba podotknout, že mikropigmentace vlasů je procedura, při které je porušována integrita kůže. Jedná se však o metodu téměř bezbolestnou, jelikož cartridge s mikrojehličkou které jsou při tomto ošetření používané jsou upravdu miniaturní a pigment aplikují do nejschvrchnější vrstvy pokožky, a tedy nedochází k zásadnímu porušení pokožky. Při správné aplikaci pokožka nekrvácí a kromě mírného zarudnutí a dočasnému drobnému otoku v místě aplikace nedochází k žádným dalším nepříjemným reakcím.

 

Jak dlouho se pokožka po ošetření hojí? 

 

Hojení je vždy individuální a záleží na pokožce konkrétního klienta. Dá se ale říci, že zahojený výsledek se dá očekávat nejpozději do 10ti dní od zákroku. Do té doby musí klient o pokožku v místě mikropigmentace pečovat a dodržovat několik pravidel o kterých si řekneme v další kapitole.

 

Jak dlouho mikropigmentace vydrží?

 

Mikropigmentace vlasové pokožky je forma dočasného tetování, které vydrží až 4 roky. Pak je potřeba podstoupit korekci a nebo nechat tetování vymizet, kdy je zaručeno, že se časem zcela vytratí bez nutnosti odstranění laserem.

Hojení a pravidla ošetřování pokožky po aplikaci

 

Ačkoli mikropigmentace není nijak zvlášť invazivní metoda permanentního makeupu, musí klienti první týden po aplikaci dodržovat několik pravidel pro vyhojení s tím nejlepším výsledkem.

 

 1. Vyhnout se slunci a přímému slunečnímu záření.

 2. Vyhnout se přílišné fyzické námaze aby se minimalizovalo pocení hlavy

 3. Vyhnout se bazénům, sauně, koupalištím ale i koupání v moři

 4. Dostatečně dbát na hydrataci pokožky a aplikovat si ve velmi tenké vrstvě doporučený přípravek na urychlení hojení.

 

Kromě těchto čtyř doporučení je klient bez jakýchkoli dalších omezení propuštěn domů a může se ihned po aplikaci vrátit k běžnému životu.

 

Kolik je potřeba sezení aby byl výsledek dokonalý?

 

Proceduru je potřeba pro perfektní výsledek absolvovat nejméně ve třech sezeních absolvovaných v časovém rozpětí 14ti dnů od sebe, kdy třetí sezení je již zahrnuto v ceně prvních dvou sezení, tudíž třetí sezení klient neplatí.

 

Jaký pigment je pro mě a moji barvu vlasů vhodný, co když bude barevný výsledek jiný?

 

Pro každého klienta je pigment vybírán přímo na míru v závislosti na tom, jakou má svoji přírodní barvu vlasů a tak, aby byl výsledek co nejpřirozenější a mikrotečky byly k naprostému nerozeznání od vlasových folikul. Největší důraz je kladen na to, aby po třetím výsledném sezení nebylo poznat kde ještě rostou klientovi vlasy a kde se napojuje tetování.

Kdy není možné mikropigmentaci vlasů podstoupit?

 

Stejně jako u většiny zákroků, i zde existují kontraindikace, které znemožňují zákrok podstoupit. Jsou to zejména

 

 1. Probíhající zánět v těle, nemoc, užívání antibiotik. Zde je potřeba počkat až se ukončí léčba a klient bude zcela zdráv.

 2. Chronická kožní nemoc v oblasti hlavy, lupénka, seborea, pásový opar a jiné. Zde bohužel aplikace není možná.

 3. Probíhající chemoterapie

 4. Mikropigmentace se neprovádí v oblasti mateřských znamének a rozšířených cév

 5. Epilepsie

 6. Těhotné a kojící ženy

 7. Nezletilé osoby

Doba aplikace

Zákrok obecně trvá do dvou až šesti hodin v závislosti na velikosti ošetřovaného místa. Zpravidla vyžaduje dvě korekce pro dosažení co nejlepšího výsledku.

Cena

Cena a doba trvání pigmentace vlasů se stanoví individuálně na základě velikosti ošetřovaného místa, to vše na individuální bezplatné konzultaci.

3.000 - 15.000,- za jedno ošetření

3ea9d15e-1aab-4621-aa76-5b98b973cec8.JPG
6DEEBC96-2403-40D1-9B65-4E0F807350E9.jpeg
rffr.jpeg
024F9BCF-6F85-4254-9464-EB7A851D29A3.jpeg
rr.jpeg
gggg.jpeg
DE3D9D76-41BF-42E4-A27A-07F419FA3880.jpeg
F68F8679-B8A9-48A5-B418-E36D8FA8432C.jpeg
smp-treatment.jpg
WhatsApp Image 2021-02-01 at 12.12.06 PM
WhatsApp Image 2021-02-01 at 12.12.07 PM
unnamed.jpg
IMG_0383.JPG
bottom of page